Mennesker

Organisationen bag Sager der Samler tæller mange mennesker med forskellige baggrunde. Fælles for dem alle er ønsket om at lære og at være med i et fællesskab, der handler og gør en synlig forskel.

Ledelse og bestyrelse

Paul 600x240

Paul Natorp

Medstifter – Daglig ledelse
Selvstændig organisationskonsulent, medlem af Frivilligrådet.

paul@sagerdersamler.dk
41 40 01 97

Morten600-240

Morten Daus-Petersen

Medstifter – Daglig ledelse – Kasserer
Selvstændig og hjælper virksomheder med organisations- og forretningsudvikling

morten@sagerdersamler.dk
23 38 66 02
Læs portræt

Kristin Birkeland

Medstifter – Daglig ledelse
Kristin er kunstner, underviser og selvstændig konsulent.

kristin@sagerdersamler.dk
28 88 95 26
Læs portræt

Annemette-600-240

Annemette Digmann

Formand
Uafhængig forsker, forfatter og foredragsholder

kontakt@annemettedigmann.dk

Torben Vinter

Medlem af bestyrelsen
Leder af Frontløberne

torben@frontloberne.dk

Tina 600x240

Tina Thomsen

Medlem af bestyrelsen
Projekt udvikler hos Bricks A/S

tt@bricks.dk

fotograf-undervejs-web1_577

Signe Simonsen

Medlem af bestyrelsen
MBA 2016/17, Aarhus BSS
signe.s.simonsen@gmail.com

Faste ansigter

fotograf-undervejs-web1_577

Dipak Simon Christensen

Uddannet historiker og ansat som Projektmedarbejder

dipak@sagerdersamler.dk

fotograf-undervejs-web1_577

Pia Stabell Hjort

Pædagog, stifter af ‘Vaskeriet – en øvebane for udviklingshæmmede’ og ansat som projektmedarbejder

piastabellhjort@live.dk

12575926_218344965172197_1539744777_n (4)

Abdullah ALsmaeel

Initiativtager til Anaobaba TV og til Ny Havn

abdullahalsmaeel@gmail.com
60 53 49 25

Kirsten Holmgren

Cand. mag. i italiensk og psykologi. Projektmedarbejder med fokus på kommunikation og fundraising

Anne Meta Nielsen

Antropolog og ansat som husforsker

anne@sagerdersamler.dk
40 76 22 20

soren

Søren Martin Mark Andersen

Grafisk designer

soren@sagerdersamler.dk

Rethink Activism

Birgitta Schöndorff

Arkitekt, kunstner og illustrator. Arbejder med visualiseringer og er koordinator for Byens Rum.

gittan999@hotmail.com

Cecilie Nielsen

Cecilie Nielsen

Arkitekt og studerende i Sustainable Heritage Management på Aarhus Universitet. Er koordinator for Medborgerhuset og Bydelslaboratoriet.

cecilie.j.nielsen@gmail.com
20629224

Danielle Nielsen

Pædagog og antropolog. Er portrætredaktør.

nielsen.danielle@gmail.com

Jeppe Spure Nielsen

Selvstændig konsulent. Er koordinator for Fabrikken (virksomhedssporet).

jeppe@spure.com

Katinka Fischer

Er kortredaktør og koordinator for Kirken.

katinkafischer@hotmail.com

Katrine Koldsø Pedersen

Studerende på Danmarks Medie og Journalisthøjskole. Er redaktør for nyhedsbrevet.

katrine@rethinkactivism.org

Kia Isabel Brandt Bertelsen

Oplevelsesøkonom. Er koordinator for Kulturhuset.

kia@rethinkactivism.org

IMG_6974

Klara Fleischer

Bachelor i Æstetik og Kultur. Er portrætskribent.

klara.molitva.fleischer@gmail.com

Kristin Birkeland

Daglig ledelse i Sager der Samler. Er koordinator for Skolen.

kristin@sagerdersamler.dk

Marcy Hoen

Er koordinator for International Outreach.

marcy@rethinkactivism.org

Morten Daus-Petersen

Daglig ledelse i Sager der Samler. Er kassemester.

morten@sagerdersamler.dk

Paul 600x240

Paul Natorp

Daglig ledelse i Sager der Samler. Er projektleder.

paul@sagerdersamler.dk

Tue Starcke

Oplevelsesøkonom. Er koordinator for Værestedet.

tuestarckejensen@gmail.com

Nanna Clausen

Koordinator på Rethink Activism

nanna@rethinkactivism.org

Involvering af frivillige

frivillige@rethinkactivism.org